Arkisto

2017


4.-5.2. Helmiturnaus, Joensuun Areena
Yllätys - Hertta 0-0
Yllätys - KuPS 3-1
Yllätys - KuPS kelt 0-1
Yllätys - Jippo 2-1
Yllätys - KuPS musta 0-0

4.-5.2.  Talviturnaus Piispala (järjestäjänä KuPS haaste)
LehPa/Yly yj  - Terverit 3-1
LehPa/Yly yj - Komeetat 2-1
LehPa/Yly yj - HauPa 2-2
LehPa/Yly yj - OLS 2-0
LehPa/Yly uj - KuPS haaste 0-4

PSL-karsinta kevät 2017
3.2. (Kuopio) KuPS - Lehpa/Yly yj 13-0 (5-0)
6.1. (Joensuu) JIPPO-j - LehPa/Yly yj 5-2 (4-1)

 

2016

 

D13 PEPO-cup Lappeenranta Visma Areena 26.-27.11.2016
Yllätys Valkoinen-STPS 2 1- 0
Yllätys Sininen-Sudet/Kumu Yj 1- 1
Yllätys Valkoinen-Kultsu 1- 6
Yllätys Sininen-STPS 1 2- 2
NJS 2-Yllätys Valkoinen 3- 0
Yllätys Sininen-LauTP Sininen 0-6
Yllätys Valkoinen-LauTP Valkoinen 3-1
PEPO Violetti-Yllätys Sininen 0- 3
PEPO Keltainen-Yllätys Valkoinen 2- 0
NJS 1-Yllätys Sininen 4-0

Saimaa-turnaus 1.-2.10.
Yllätys - Gnistan/keltainen 1-9 (0-2)
Yllätys - PEPO 1-3 (1-2)
Yllätys - HaPK 4-0 (2-0)
Yllätys - KuPS/JL United 5-0 (2-0)
Yllätys - STPS 5-2 (3-1)
 

Dn12 (-04) 8v8  Syksyn sarjat:
Valiosarja: 
17.9. (Suonenjoki) Yllätys/sininen - JIPPO-j/musta 4-3
17.9. (Suonenjoki) Yllätys/sininen - KuPS/jl 04 KPPS musta 7-6
8.9. (Ylämylly) Yllätys/sininen - Yllätys/tytöt 5-3
3.9. (Ylämylly) Yllätys/sininen - KuPS/jl 04 Puijo City keltainen  4-3
3.9. (Ylämylly) Yllätys/sininen - KuPS/jl 04 United keltainen  6-1
20.8. (Kuopio) Yllätys/sininen - KiuPa 5-6
13.8. (Ylämylly) Yllätys/sininen - SiPS 2-1
6.8. (Lehmo) Yllätys/sininen - SuPa   2-3
6.8. (Lehmo) Yllätys/sininen - SaPa/valkoinen   7-2
Välisarja:
17.9. (Joensuu) Yllätys/valkoinen - JIPPO-j/punainen 1-7
17.9. (Joensuu) Yllätys/valkoinen - KuPS/jl 04 Kallavesi 2-2
3.9. (Nilsiä) Yllätys/valkoinen - Pallokissat/04 tytöt  8-3
3.9. (Nilsiä) Yllätys/valkoinen - WJK/valkoinen 2-12
20.8. (Kuopio) Yllätys/valkoinen - PK-37/sininen 0-3
20.8. (Kuopio) Yllätys/valkoinen - PK-37/valkoinen 4-1
13.8. (Ylämylly) Yllätys/valkoinen - SoU 2-3
6.8. (Lapinlahti) Yllätys/valkoinen - NP-H   0-2
6.8. (Lapinlahti) Yllätys/valkoinen -  LaPa-95   0-13

Kokkola Cup 2016
21.07.2016    09:00        Yly valkoinen-Komeetat Phobos  0-2
21.07.2016    10:00        Yly sininen-PaTe sininen  2-2
21.07.2016    15:00        Yly sininen-GBK röd  2-0
21.07.2016    15:00        Yly valkoinen-K-Pallo  1-2
22.07.2016    08:00        KJV-Yly sininen  1-7
22.07.2016    09:00        Jaro blå-Yly valkoinen  6-0
22.07.2016    12:00        Jaro röd-Yly sininen  2-3
22.07.2016     14:00        JK Tallinna Kalev-Yly valkoinen  7-0
22.07.2016    15:00        Yly sininen-KuPS keltainen  1-0
22.07.2016    20:00        Yly valkoinen-GBK vit  3-0
23.07.2016    11:00        Yly sininen-KPV vihreä (D1-E2)  1-2
23.07.2016    14:00        Esse IK-Yly valkoinen (A5-B5)  1-2
23.07.2016    17:00        Yly valkoinen-Kontu valkoinen  0-1
23.07.2016    20:00        LoVe sininen-Yly sininen  2-3

 

Dn12 (-04)  8v8 Kevät, piirisarja, lohko A

Yllätys/valkoinen:
18.6. (Kitee) Yllätys/valkoinen - LehPa/valkoinen 0-9
18.6. (Kitee) Yllätys/valkoinen-JIPPO-j/05 musta 2-2
31.5. (Jyri) Yllätys/valkoinen - Yllätys/sininen 1-4
28.5. (Lehmo) Yllätys/valkoinen - LehPa/punainen 0-12
28.5. (Lehmo) Yllätys/valkoinen - KiU 6-3
14.5. (Ylämylly) Yllätys/valkoinen - Jippo-j/05-punainen 1-11 (0-5)
14.5. (Ylämylly) Yllätys/valkoinen - KiU/punainen 7-4 (5-2)

Yllätys/sininen:
18.6. (Kitee) Yllätys/sininen-JIPPO-j/05 punainen 12-0
18.6. (Kitee) Yllätys/sininen - KiU/punainen 21-1
31.5. (Ylämylly) Yllätys/sininen - Yllätys/valkoinen 4-1
28.5. (Lehmo) Yllätys/sininen - Jippo-j/05 musta 11-5
28.5. (Lehmo) Yllätys/sininen - LehPa/valkoinen 1-6
17.5. (Ylämylly) Yllätys/sininen - OuPa 19-1
14.5. (Ylämylly) Yllätys/sininen - KiU 7-3 (5-2)
14.5. (Ylämylly) Yllätys/sininen - LehPa/punainen 7-1 (2-0)

10.-12.6.2016 Joensuu Soccer
Yllätys/sininen(kilpasarja):
Yllätys/sin.FC-Petrozavodsk P05  1-1
Yllätys/sin.-STPS  0-4
Yllätys/sin.-JIPPO-j P04  4-2
Yllätys/sin.-IPS  4-3
Yllätys/sin.-FK Sortavala  1-5
Yllätys/sin.-JIPPO-j P04  2-5

Yllätys/valkoinen(haastesarja):
Yllätys/valk.-JIPPO-j P05  5-1
Yllätys/valk.-JIPPO-j/sin.  6-1
Yllätys/valk.-MP/Valk.  1-0
Yllätys/valk.-LehPa/Pun.  2-3
Yllätys/valk.-JIPPO-j P05   rp 2-3 jo. 3-4
Yllätys/valk.-PK-37  1-5

16.5.2016 Piirin D12-junioricup
Yllätys - SiPS 4-6 jatkoajan jälkeen, vars.peliaika 3-3

8.5.2016 Piirin D12-junioricup
Yllätys - KiU 8-2

28.4.2016 Piirin D13-junioricup
Yllätys - SC Riverball (03) 2-9

Helmiturnaus 6.-7.2. Joensuun Areenassa

Haastesarja, ottelut:
Yllätys/valkoinen - Jippo/valkoinen 2 - 1
Yllätys/valkoinen - Kups United 0 - 0
Yllätys/valkoinen - STPS 1 -1
Yllätys/valkoinen  - KIU 1 - 0    
Yllätys valkoinen - PEPO  rp. 3-2  (finaali)

1. Yllätys/valkoinen
2. PEPO
3. Jippo/valkoinen

Kilpasarja, ottelut:
Yllätys - Jippo/musta 2 - 0
Yllätys - Kups KPPS  2 - 0
Yllätys - Jippo -05 1 - 0
Yllätys - PEPO 0-2    
Yllätys - Jippo pun. 2 -2,  rp. 1-3 (pronssiottelu)

1. PEPO
2. Jippo/musta
3. Jippo/punainen
4. Yllätys

 

PEPO-Cup 16.-17.1. Lappeenranta

Haastesarja:

Yllätys - NJS Keltainen 3 - 0
Yllätys - MP valkoinen 5 -2 
Yllätys -LAUTP 0 - 2    
Yllätys - PEPO  2 -0
Yllätys - Jippo punainen 0 - 0

1. LAUTP (Lappeenranta)
2.Yllätys (Liperi)
3.PEPO violetti (Lappeenranta)
4.NJS keltainen (Nurmijärvi)
5.MP (Mikkeli)
6.JIPPO (Joensuu)

 

Kausi 2015

 

Piirin E11-turnaus (SoU) Leppävirralla 5.9.2015
 
Yllätys/Zlatan - SaPa/valkoinen 11-3 (Atte 5, Asser 2, Otto 2, Juho-Oskari 1, Juuso 1)
Yllätys/Robben - SaPa/vihreä 3-8 (Ville F 2, Viljo 1)
Ylätys/Zlatan - WJK/sininen 9-5 (Atte 5, Joona 2, Otto 1, Juuso 1)
Yllätys/Robben - SaPa/valkoinen 9-11

---

Dn12-pojat lyhennetty kenttä, syksyn perussarja

17.9. Yllätys - SiPS/AC Barca 4-3 (Joona 2, Asser, oma maali)
13.9. WJK - Yllätys 6-1
3.9.215 LehPa - Yllätys 1-1 (Juuso)
27.8.2015 Yllätys - Pallokissat /tytöt 1 - 2 (Matias)
20.8.2015 KuPS /jl musta - Yllätys 4-1 (Joona)
13.8.2015 Yllätys - FC Hertta 3-2 (A-J, Matias 2)
6.8.2015 Yllätys - SC Riverball 3-4 (Atte, Joona, Juuso)

---

Piirin E11-turnaus(Hurtat) Lieksassa 15.8.2015

Yllätys/Robben - Hurtat 4-5 (Juuso 2, Aaro, Ville S)
Yllätys/Zlatan - JIPPO-j/punainen (-05) 4-2 (Matias 3, Atte)    
Yllätys/Robben - JIPPO-j/punainen (-05) 1-11 (Juuso)
Yllätys/Zlatan - OuPa 18-2 (A-J 5, Matias 3, Ville F 3, Atte 3, J-O 2, Pirre, Asser)

---

Piirin E11-turnaus (KiU) Kiteellä 1.8.2015

Yllätys/Robben - JIPPO-j/valkoinen 16-1 (Kaapo 2, Pirita 2, Eetu 2, Ville F 4, Juho-Oskari 3, Ville S 1, A-J 2)
Yllätys/Robben - KiU/punainen 12-3 (A-J 2, Juho-Oskari 1, Asser 2, Eetu 2, Ville F  3, Lauri 1, Ville S 1)

---

Kokkola Cup 16.-19.7.2015

Alkulohkojen tulokset:
Yly Zlatan - PK-37     4-0 (Joona, Atte, Juuso, Pirre)
Yly Robben - HBK      3-0 (Matias 2, Tino)
Yly Zlatan - FC SCJ valkoinen     3-0 (Atte. Niko, Joona)
Yly Robben - VetU     0-3
Yly Zlatan - Esse IK   0-0
Yly Robben - Komeetat    1-3 (Matias)
Yly Robben - KPV Vihreä    1-3 (Pietari)
Yly Zlatan - KäTa     1-0 (Juuso)
Yly Robben - KePS Spurs    1-0  (Ville S)
Yly Zlatan - Jaro blå    1-1 (Niko)

Sijoitusottelut:
Yly Robben - LBK svart    3-0 (Matias 2, Ville F)
Yly Zlatan - Jaro Vit      3-0 (Joona, Niko, Otto)
Yly Robben - LBK röd    1-1 (Matias) rangaistuspotkukilpailu 3-1 (Ville S, Ville F, Touko)
Yly Zlatan - Ravesnik (RUS)    4-1 (Joona 3, Ravesnik oma maali)

Välierä
Yly Zlatan - TP-47 Punainen    0-0, rangaistuspotkukilpailu 3-4

Pronssiottelu:Yly Zlatan - Jaro blå   2-2, rangaistuspotkukilpailu 3-4

---


Joensuu Soccer 12.-14.6.2015

Kilpasarja:
Yllätys/Zlatan - JIPPO-j/P05 1-3
Yllätys/Zlatan - JIPPO-j/punainen 2-1
Yllätys/Zlatan - JIPPO-j/Musta 0-6
Yllätys/Zlatan - LehPa1 1-1
Sijat 3-4: Yllätys/Zlatan - JIPPO-j/punainen 5-1

Haastesarja:
Yllätys/Robben - JIPPO-j/Sininen 2-2
Yllätys/Robben - PK-37 2-2
Yllätys/Robben - LehPa2 1-1
Yllätys/Robben - ToU 0-6
Yllätys Robben - JIPPO-j/Valkoinen 2-2    
Sijat 5-6: Yllätys Robben - JIPPO-j/Valkoinen 0-2

---


Piirin E11-turnaus (OuPa) Outokummussa 6.6.2015

Yllätys/Zlatan - LehPa/punainen 1-1 (Niko)    
Yllätys/Robben - LehPa/valkoinen
Yllätys/Zlatan - JIPPO-j/sininen    6-3 (Antti-Jussi 3, Otto, Niko, Juho-Oskari)
Yllätys/Robben - OuPa

---


Piirin E11-turnaus (Yllätys) Ylämyllyllä 16.5.2015

Yllätys/Robben - JIPPO-j/musta 8-1
Hurtat - Yllätys/Zlatan 4-9
JIPPO-j/sininen - Yllätys/Robben 6-5
Yllätys/Zlatan - KiU 1-4

---

Piirin E11-turnaus (WJK) Varkaudessa 2.5.2015

JIPPO-j/-05 - Yllätys/Zlatan 3-10
Yllätys/Robben - LehPa/punainen 7-2
WJK - Yllätys/Robben
Yllätys/Robben - LehPa/punainen